Isplata „uskrsnice“ u iznosu od 100 eura za gotovo 90.000 zaposlenika počinje 1. travnja

Dana 1. travnja počet će isplata uskrsnice u iznosu od 100 eura za gotovo 90.000 zaposlenika škola, fakulteta i instituta. Sukladno članku 81. Temeljnoga kolektivnog ugovora za zaposlenike u javnim službama (Narodne novine, broj 29/24), zaposlenicima u javnim službama pripada pravo na isplatu godišnje nagrade za uskrsne blagdane u visini od 100 eura neovisno o tome rade li u punom ili nepunom radnom vremenu. Pravo na godišnju nagradu za uskrsne blagdane pripada svim zaposlenicima koji su na Uskrs prema Gregorijanskom kalendaru u radnom odnosu kod poslodavca, osim zaposlenicima kojima na taj dan prava i obveze iz rada ili u svezi s radom miruju.

Godišnja nagrada za uskrsne blagdane u 2026. godini u iznosu od 100 eura isplatit će se za više od 70.000 zaposlenika školskih ustanova. 

Isti iznos isplatit će se za više od 15.000 zaposlenika u sustavu visokog obrazovanja i više od 2000 djelatnika u sustavu znanosti. 

Pisane vijesti