U Dvorcu Janković u Suhopolju 17. i 18. travnja 2026. godine održana je IV. sjednica Savjeta mladih Republike Hrvatske, u organizaciji Savjeta mladih Virovitičko-podravske županije.
Dvodnevni program okupio je članove Savjeta mladih iz cijele Hrvatske s ciljem razmjene iskustava i rasprave o jačanju uloge mladih u procesima donošenja odluka na lokalnoj i nacionalnoj razini.
U uvodnom dijelu održani su prigodni govori te je otvorena rasprava na temu jačanja stvarnog utjecaja mladih na javne politike, uz sudjelovanje predstavnika relevantnih institucija i organizacija.
Sjednici su prisustvovali župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović, načelnik Općine Suhopolje Goran Doležal, predstavnice Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih Republike Hrvatske - Valentina Cesar, načelnica Sektora za podršku mladima, i Ivana Juričić, načelnica Sektora za projekte, programe i međunarodnu suradnju u području mladih, potom pročelnica Upravnog odjela za poslove župana i opću upravu Jasna Abramović, pročelnica Upravnog odjela za Županijsku skupštinu i pravne poslove Zorica Hegedušić te predstavnici udruga na području Virovitičko-podravske županije.
Drugog dana održan je radni sastanak Savjeta mladih Republike Hrvatske na kojem su članovi raspravljali o programu rada i strateškom planiranju budućih aktivnosti, s posebnim naglaskom na definiranje prioriteta djelovanja u nadolazećem razdoblju. Također su razmatrane aktivnosti vezane uz izradu Nacionalnog programa za mlade, uključujući planiranje regionalnih konzultacija i načine aktivnijeg uključivanja mladih u procese donošenja odluka. U sklopu sastanka raspravljalo se i o razvoju obrazovnih programa za savjete mladih, s ciljem jačanja njihovih kapaciteta, učinkovitijeg djelovanja te bolje suradnje s jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave.
Sjednica je zaključena obilaskom Virovitičko-podravske županije i upoznavanjem s mogućnostima za mlade, osobito u ruralnim područjima.
Pisane vijesti |
Priopćenja |
Mladi